test
HC NEKTARKA - Ryplovci vs. Beníškovci
úvodhistoriezápasytabulkasoupiskafotky
Ryplovci - Beníškovci  1 : 6 (17.12.2022)
branky: Hájek M. - Švec M., Čapek V., Kovanda V., Kotrba Z., Kačmar J., Houška P.

Předvánoční nadílka pro červené
18.12.2022 - Předposlední zápas roku hájil branku Beníškovců Roman Špiler, u Ryplovců byl v brance tradičně Petr Třímetr Šilhan. Začalo se opatrně, bez šancí, až ve 13. minutě hned z první šance skórovali Ryplovci, to když do poloprázdné klece dorážel Milan Hájek. Ještě v polovině zápasu nic nenasvědčovalo tomu, že by se scénář skóre nějak oproti předchozím zápasům měnil. Beníškovci byli v útoku bez nápadu a přihrávky. Otočili to dva slepené góly - nejdřívě v 35 min. po přihrávce Honzy Kačmara zavěsil střelou bez přípravy Pavel Houška, za 4 min. po hrubé chybě obrany trestal kanonýr Vráťa Kovanda - 2-1. Mezi těmito góly však proběhlo ještě trestné střílení Ryplovců, Dušan Krankus však tzv. "pivovarskou kličku" nedotáhl a skórem nepohnul. Ve 48. minutě po asistenci Petra Svobody krásným průnikem a ještě hezčím zakončením "pod víko" vstřelil svůj první gól za Beníškovce Milan Švec a ještě před gratulacemi spoluhráčů si schoval puk na památku. Poslední odpor červených zlomil v 52. minutě toho dne výborný Honza Kačmar a zvýšil již na 4-1. Kosmetickou úpravu skóre pak stanovili ještě dva góly žlutých v 58. a 59. minutě: nejdříve utěšenou střelou od modré Vašek Čapek a pak hezkým průnikem Zdenda Kotrba. Zápas řídil s přehledem sobě vlatním Kája Vrba. Beníškovci se tak po hodně dlouhé době mohli radovat ze sladkého vítězství. Sladkého bylo ostatně hodně i po zápase v restauraci u Lenky, narozeniny slavili tři mušketýři nebo králové ? - Vašek Kokrda, Dušan Krankus a Honza Kačmar, tak ještě jednou všechno nejlepší. Všem hráčům a příznivcům HC Nektarka pak přeji klidné a pohodové užití vánočních svátků, a uvidíme se na silvestra 31.12 v 8,00!